Dbajmy o planete, wprowadzic podpaski i tampony wielokrotnego uzytku:- kiedys tez tego nie bylo Przepisy mają wejść w życie z początkiem roku, do tego czasu rodzice muszą znaleźć alternatywny sposób na przewijanie swoich dzieci. Na początek podatki. W jego ocenie w Polsce powinna zostać wprowadzona minimalna cena za alkohol. Grupa Energa od lat działa na rzecz ochrony środowiska, inwestując w odnawialne źródła energii, wspierając społeczności lokalne i prowadząc liczne projekty społeczne. Mennica Polska stara się o duży kontrakt. Koszt programu to 2,5 tys. Nie powinno się ich zmiękczać w płynach do płukania - zaznacza dr Pawlikowski. Imię obowiązkowe. Ujawniamy: tak działała fabryka fikcyjnych dyplomów. Umocnienie złotego; euro walczy o przełamanie 4,30 zł. To jest widoczne, żyjemy nim. Bylibyśmy bogatsi.
Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności. Gorąco wokół Collegium Humanum. Uciekli przed wojną na rajską wyspę. Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Kursy walut Amerykański ekspert: Putin już przegrał.
Przydomowy bunkier, rząd szykuje zmiany. Propozycja wraca po kilku miesiącach
Ministerstwo Finansów odkryło karty. Czy warto wybrać ofertę z wyższą składką? Najlepsze otwarcie roku od pięciu lat. Prawda i Dobro. Oznacza to, że w ciągu miesiąca wydaję co najmniej 80 zł na pieluchy. Giełda Byki łapią oddech. Ubezpieczenie turystyczne to podstawa podczas wyjazdu za granicę. Wtorkowy kurs funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego. Z kosztami mokrych chusteczek i podkładów higienicznych będzie jeszcze więcej. Tusk na konwencji w Radomiu mówił między innymi, że Glapiński jest niekompetentny. Zaloguj się lub wypróbuj za darmo wydanie testowe. Republika Vanuatu — to pierwszy kraj na świecie zakazujący jednorazowe pieluchy , Ekologia i przyroda wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Wydrukuj Email Add new comment Oceń ten artykuł 1 2 3 4 5 0 głosów Vanuatu zamieszkuje tylko jedynie tys.
PIERWSZE PAŃSTWO NA ŚWIECIE ZAKAZAŁO PIELUSZEK JEDNORAZOWYCH
- Zagadka rosyjskiej gospodarki rozwiązana.
- Grunt pod wybory prezydenckie?
- Zamieszanie po ogłoszeniu Orlenu.
- Formularze podatkowe.
- Prawda i Dobro.
Aktualizacja: Leżący w Oceanii kraj Vanuatu, który składa się z 83 wysp, wybił się na prowadzenie w globalnej walce z plastikiem. Już wcześniej wprowadził jedno z najbardziej rygorystycznych praw dotyczących odpadów i teraz zamierza posunąć się o krok dalej. Jak donosi dziennik The Guardian, rząd Vanuatu zamierza całkowicie zakazać używania jednorazowych pieluch dla dzieci. Są one bowiem jednymi z najczęstszych odpadów w tym wyspiarskim kraju i przez zawarty z nich plastik rozkładają się nawet setki lat. Czytaj także: Organiczny plastik z pestek awokado. Zakaz ma planowo wejść w życie już w grudniu r. W ubiegłym tygodniu podczas spotkania w Londynie dotyczącego zmian klimatycznych, któremu przewodniczyła brytyjska sekretarz generalna Wspólnoty Narodów Patricia Scotland, Vanuatu zyskał tytuł ekologicznego zwycięzcy, który najlepiej ze wszystkich krajów radzi sobie z ograniczaniem liczby plastikowych odpadów zaśmiecających oceany. Kontrowersyjny zakaz wywołał jednak ostre protesty obywateli Vanuatu, szczególnie ze strony kobiet, które częściej zajmują się opieką nad dziećmi. Jak twierdzą, wycofanie ze sprzedaży jednorazowych pieluszek cofnie je o dekady, kiedy to rodzice nie mieli takiej wygody i musieli prać codziennie bieliznę dziecka. Decyzja rodzi też kolejne budzące emocje pytanie — czy politycy wezmą się następnie za kobiecie środki higieniczne jednorazowego użytku, jak tampony i podpaski? Czytaj także: Książka z tamponami bije rekordy sprzedaży w Niemczech. Rząd broni jednak swojej decyzji i nie zamierza się z niej wycofać, twierdząc, że nie ma wyboru. Vanuatu silnie odczuwa bowiem zmiany klimatyczne, rosnący poziom wód i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, które zagrażają jego wyspom i mieszkańcom. Ostatecznie plastiki trafiają do wody i łańcucha pokarmowego, a na koniec dnia obywatele Vanuatu je konsumują - tłumaczy minister spraw zagranicznych Mike Masauvakalo, cytowany przez dziennik The Guardian.
Vanuatu pieluchy jednorazowe są drogie, vanuatu pieluchy, zalegają na śmietnikach i niszczą naszą planetę. Dlatego mała republika na Pacyfiku zakazała ich używania. A gdyby tak samo zrobić w Polsce? Bylibyśmy bogatsi. Vanuatu rozwiązało ostatecznie pewien brzydko pachnący problem.
Vanuatu pieluchy. Vanuatu chce prać pieluchy
Rząd wyspiarskiego państwa zwraca uwagę na koszty, jakie środowisko naturalne ponosi z powodu jednorazowych pieluch, i planuje wprowadzenie zakazu ich używania Niewielki kraj w Oceanii jest jednym z pierwszych, który świętuje Nowy Rok. Ale nie tylko dlatego Vanuatu bardziej niż inne państwa obawia się nadchodzącej przyszłości. Państwa wyspiarskie są szczególnie narażone na skutki nieekologicznej działalności człowieka — czy to na skutek zmian klimatu i podnoszenia się poziomu oceanów, czy to ze względu na zanieczyszczenie […]. Niewielki kraj w Oceanii jest jednym z pierwszych, który świętuje Nowy Rok. Państwa wyspiarskie są jak często zmieniane są pieluchomajtki narażone na skutki nieekologicznej działalności człowieka — czy to na skutek zmian klimatu i podnoszenia się poziomu oceanów, vanuatu pieluchy, czy to ze względu na zanieczyszczenie wód oceanów śmieciami. Władze Vanuatu starają się dawać innym państwom przykład, jak można rozwiązywać problemy związane ze środowiskiem. Vanuatu to jeden z pierwszych krajów, który zdecydował się na wprowadzenie vanuatu pieluchy używania foliowych toreb. Kolejnym pomysłem jest zakaz używania jednorazowych pieluch z uwagi na ogromną ilość odpadów, jaką one generują; chodzi o plastik i inne chemikalia używane do ich produkcji, oraz o nieczystości, które trafiają na wysypiska śmieci. Debata na temat pieluch przetoczyła się w ubiegłym roku przez Wielką Brytanię, ale z powodu krytyki rząd ostatecznie wycofał się z tego pomysłu. Jednym z argumentów przeciwników zakazu było twierdzenie, vanuatu pieluchy stoi on w sprzeczności z polityką wyrównywania szans kobiet i mężczyzn, vanuatu pieluchy, bo najprawdopodobniej, vanuatu pieluchy, w vanuatu pieluchy przypadków, to na kobiety spadłaby odpowiedzialność za dodatkowe pranie. Jak podawała wówczas telewizja BBC, przeciętne dziecko, zanim nauczy się korzystać z nocnika, zużywa od 4 do 6 tys.
Ważne linki
TVN24 Biznes Ze świata. Vanuatu to pierwszy kraj, który całkowicie zakazał używania pieluch jednorazowych. Przepisy mają wejść w życie z początkiem roku, do tego czasu rodzice muszą znaleźć alternatywny sposób na przewijanie swoich dzieci. Kraj zdecydował się na ten radykalny krok, aby ochronić środowisko naturalne.
Powrót na górę. Chodzi o bawełniane pieluchy, których można używać wiele razy.
What words... super